Прејди на содржината

Ховд, Увс: Разлика помеѓу преработките

Одземен 1 бајт ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: mn:Ховд сум (Увс))
с (Бот: козметички промени)
 
{{coord|49|16|48|N|90|54|41|E|display=title|region:MN_type:city_source:GNS-enwiki}}
{{Mongolia-geo-stub}}
 
[[Категорија:Градови во Монголија]]
[[Категорија:Области во Монголија]]
 
{{Mongolia-geo-stub}}
 
[[en:Khovd, Uvs]]
941.847

уредувања