Разлика помеѓу преработките на „Трејси Чепмен“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 8 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Трејси Чепмeн преместена како Трејси Чепмен: The last "e" was in Latin.)
с (Бот: козметички промени)
== Бенд ==
Од летото 2006:
* Трејси Чепмен – [[вокал]], [[гитара]], [[хармоника]]
* Џо Гор – [[гитара]], [[клавиатура]]
* Квин – [[тапани]], [[чинели]]
* Кики Ебсен – [[бас гитара]], [[вокал]]
 
== Надворешни Врски ==
{{commonscat}}
* [http://www.tracychapman.com/ Официјална Страна]
* [http://www.about-tracy-chapman.net/ Неофицијална страна на Чепман]
* [http://www.tracychapmanonline.com Трејси Чепман Онлајн]
 
[[Категорија:Американски пејачи]]
 
941.847

уредувања

Прегледник