Разлика помеѓу преработките на „Тито Петковски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 3 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
По долгогодишното членство во СДСМ, на [[30 ноември]] [[2005]] година Тито Петковски ја формира [[Нова социјалдемократска партија]] (НСДП).
 
== Надворешни врски ==
 
* [http://217.16.70.245/default.aspx?pbroj=1946&stID=57762&pdate=20051203 Интервју со Тито Петковски по повод отцепувањето од СДСМ и формирањето на НСДП]
 
{{DEFAULTSORT:Петковски, Тито}}
 
[[Категорија:Претседатели на Собранието на Република Македонија]]
[[Категорија:Македонски политичари]]
941.847

уредувања

Прегледник