Разлика помеѓу преработките на „Сол (појаснување)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
Поимот '''сол''' може да значи:
 
* [[Соли]] како група на неоргански хемиски соединенија и
* [[Готварска сол]], или NaCl (натриум хлорид), основната кујнска сол.
941.847

уредувања

Прегледник