Разлика помеѓу преработките на „Раи“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 3 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
| subdivision_ranks = [[Ред (биологија)|Редови]]
| subdivision =
[[Rajiformes]] - вистински раи<br />
[[Pristiformes]] - пилоносци<br />
[[Torpediniformes]] - електрични раи<br />
Видете го текстот за фамилии.
}}
941.847

уредувања

Прегледник