Пол (појаснување): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 3 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Пол (објаснување) преместена како Пол (појаснување): Поправка)
с (Бот: козметички промени)
 
'''Пол''' може да значи:
 
* [[Географски пол]]
* [[Магнетен пол]]
* [[Пол|Машки и женски пол]]
 
 
941.847

уредувања

Прегледник