Разлика помеѓу преработките на „Папа Адријан VI“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 10 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: vi:Giáo hoàng Ađrianô VI)
с (Бот: козметички промени)
{{Infobox Pope |
English name = Hadrianus VI |
image = [[СликаПодатотека:Hadrian VI.jpg|180п]]|
birth_name = Адријан Дедел Флоренс Утрехтски |
term_start = [[9 јануари]] [[1522]]|
941.847

уредувања

Прегледник