Разлика помеѓу преработките на „Неврохирургија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 8 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
Специализацијата по Неврохирургија во Европската Унија трае од 5-6 години. Во [[САД]] специализацијата по неврохирургија е најдолга, и трае секогаш над 6 години. Во Велика Британија е 7 години. Пристапот за специализација најчесто е директен за докторите на медицина, и не се бара претходна специализација.
 
<br /><br />
{{Медицина-специјалност-никулец}}
<br /><br />
{{Медицина}}
 
941.847

уредувања

Прегледник