Разлика помеѓу преработките на „Кмерски јазик“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 5 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик)
{{Инфокутија Јазикза јазик
|име=Кмерски
|изворноиме=[[Податотека:hiesaKhmae.gif]] {{IPA|[pʰiːəsaː kʰmaːe]}}
941.847

уредувања

Прегледник