Долнолужички јазик: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: oc:Bas Sorab)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Јазик)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[]{{Инфокутија Јазикза јазик
|име=Долнолужички
|изворноиме=Dolnoserbski
941.847

уредувања

Прегледник