Разлика помеѓу преработките на „The Who“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 24 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Додаден шаблон за врска до заедничка ризница; козметички промени
с (Бот Додава: el:The Who)
с (Бот: Додаден шаблон за врска до заедничка ризница; козметички промени)
The Who се вклучени во Холот на рокенрол славата во 1990 година.
{{Музика-никулец}}
{{commonscat|The Who}}
 
[[Категорија:Британски музички групи]]
 
{{link FA|nl}}
{{Link FA|it}}
{{link FA|nl}}
 
[[af:The Who]]
941.847

уредувања

Прегледник