Разлика помеѓу преработките на „81 (број)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: war:81 (ihap))
с (Бот: козметички промени)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Природен број|број=81|македонски=осумдесет и еден|реден=осумдесет и прв|делители=|фактор=|римски=LXXXI|бин=|хекс=|окт=|
околина= [[80 (број)|80 ]] '''81''' [[82 (број)|82]] }}
 
'''81 (осумдесет и еден)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[80 (број)|80]] а претходник на бројот [[82 (број)|82]].
941.847

уредувања

Прегледник