Спасители (цртан филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Спасители (англиски: The Rescuers) е американски цртан филм од 1977 година во производство на компанијата Walt Disney Pictures.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Wikiquote-logo.svg
Викицитат има збирка цитати поврзани со: