Состави на репрезентациите на Европското првенство во фудбал за играчи под 21 година 2015

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

На оваа страница се наоѓаат списоците со играчи избрани за настап на Европското првенство за играчи под 21 година 2015.

Секоја репрезентација треба да достави список од 23 играчи, од кој тројца мораат да бидат голмани. Ако некој играч е повреден или болен доволно сериозно за тоа да го спречи неговото учество на турнирот пред првиот натпревар на неговиот тим, тој може да биде заменет со друг играч.[1]

Состави на репрезентациите од А група

Состави на репрезентациите од Б група

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Regulations of the UEFA European Under-21 Championship 2013–15“ (PDF). UEFA.com. конс. 18 October 2014.