Сопран

Од Википедија — слободната енциклопедија

Сопран - Највисокиот и најчестиот женски пеjачки глас.

Најчесто млади романтични хероини и од комични и од сериозни опери.[1].


Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]