Прејди на содржината

Солзи радосници (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Солзи радосници (англиски: Happy Tears) е американски филм од 2009 година, во режија на Мичел Лихтенштајн. Главните улоги ги толкуваат: Деми Мур и Паркер Поси.

Содржина[уреди | уреди извор]

Двете сестри, Џејн (ја игра Поси) и Лаура (ја игра Мур) се враќаат дома за да се грижат за својот болен татко. Освен што не се согласуваат за неговата здравствена состојба, тие разговараат и за тоа како поминале во животот. Така започнува судирот меѓу нив, зашто Лаура е мајка на две деца и борец за заштита на природата, а Џејн е омажена за богат човек, но е психички нестабилна.[1] [2] [3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Солзи радосници“, Антена, број 884, 5.6.2015, стр. 14.
  2. „Солзи радосници“, Антена, број 888, 3.7.2015, стр. 21.
  3. „Солзи радосници“, Антена, број 887, 26.6.2015, стр. 22.