Прејди на содржината

Смртта ѝ прилега

Од Википедија — слободната енциклопедија

Смртта ѝ прилега (англиски: Death Becomes Her) — американски филм, во режија на Роберт Земекис. Главните улоги ги толкуваат Мерил Стрип и Брус Вилис.[1]

Содржина[уреди | уреди извор]

Две жени, едната авторка на прирачници за убавина а другата вообразена глумица, се караат околу тоа која е попривлечна. Тие не можат да одолеат да не го земат магичниот напиток којшто гарантира вечна младост и убавина. Но, на нивно големо изненадување, откриваат дека ѓаволскиот напиток има неочекувани разорни и морбидно-смешни споредни ефекти.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 „Смртта ѝ прилега“, Антена, број 952, 23.9.2016, стр. 24.