Смиља Митревска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Смиља Митревска е позната македонска пејачка на народни песни. Позната е по песните „Дај ми надеж“ со која победила на Цветници 1992 и „Моминска клетва“ од Цветници 1993. Живее во Скопје.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. НАСЕЛБА ДЕКСИОН“, Вечер, 5 септември 2006 (посет. 17 јуни 2011 г). (на македонски)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]