Слаѓана Митовска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Слаѓана Митовска
Пратеничка на Собранието на Македонија
Лични податоци
Роден(а) Слаѓана Митовска
29 јануари 1981.(1981-01-29)(42 г.)
Крива Паланка, СФРЈ СФР Југославија
Државјанство Македонија
Националност Македонка
Партија ВМРО-ДПМНЕ
Занимање дипл.социјален работникБиографија[уреди | уреди извор]

Слаѓана Митовска (р. 29 јануари 1981 во Крива Паланка)— македонска поранешна пратеничка во Собранието на Македонија од страна на ВМРО-ДПМНЕ во пратеничкиот состав 2016-2020.[1]

Животопис[уреди | уреди извор]

Дипломирала на Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ во Скопје како социјален работник. Специјалист по социјална работа во здравство.

Член е на ВМРО-ДПМНЕ.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Слаѓана Митовска“. https://www.sobranie.mk/vmro-dpmne-2016-ns_article-slagjana-mitovska-16.nspx. Надворешна врска во |work= (help)