Слатинска II

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Слатинска II
МестоСлатина, Поречко, Македонија Македонија

Слатинска II претставува пештера сместена во непосредна близина на поречкото село Слатина. Се наоѓа во непосредна близина на Горнослатинската пештера.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Jovanovič P.S. (1928): Karsne pojave u Poreču. Glasnik Skopskog naučnog društva, knj. IV, Skoplje, 1-46

Поврзано[уреди | уреди извор]