Славна (Липовечки реон)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Славна
Славна
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 49°16′32″N, 29°02′42″E

Општи податоци
Име
- изворно
Славна
  Славна
Поштенски број 22540
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Липовечки реон
Географија
Површина 1,387 км²
Население
Население 514

Славна (украински: Славна) е село во Украина, Липовечки реон, Виничка област.