Скриено (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Скриено е игран филм, во режија на Михаел Ханеке. Главните улоги ги толкуваат: Даниел Аутеуил и Жилиет Бинош.

Содржина[уреди | уреди извор]

Жорж Лорен е познат литературен критичар, кој живее во Париз, заедно со сопругата Ана и со синот. Нивниот хармоничен живот ќе го наруши една пратка од непознат испраќач, без текст, но со видео-касета со снимки од зградата во која живеат. Потоа, пратките пристигнуваат сè почесто и оттука, нивниот страв се зголемува, бидејќи не знаат кој би можел да ги испраќа.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 822, 28.3.2014, стр. 22.