Ситара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ситара е населено место во Италија во округот на Верона, регион Венето.

Според проценка од 2011 година во местото живееле 2 житела.[1][2] Население се наоѓа на надморска височина од 625 м.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Ситара — GeoNames (англиски)
  2. Шаблон:Istat

Надворешни врски[уреди | уреди извор]