Синан Гулер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Синан Гулер
Sinan Güler
Sinan Güler (Fenerbahçe).jpg
Позиција Бек
Висина 210
Тежина
Лига Турска кошаркарска лига
Евролига
Тим Ефес Пилсен
Роден 8 ноември 1983
Истанбул, Турција
Националност Турција
Професионална кариера сѐ уште

Синан Гулер (8 ноември 1983 во Истанбул) е турски професионален кошаркар, кој во моментот настапува за екипата на Ефес Пилсен.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]