Зимон Лоренц

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Симон Лоренц)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Зимон Лоренц (германски: Simon Lorenz, 30 март 1997) е германски фудбалер кој игра како дефанзивец во Минхен 1860 на позајмица од ВФЛ Бохум . [1] [2] [3]

Кариера[уреди | уреди извор]

Статистика[уреди | уреди извор]

Од 9 јули 2018 година [1] [2] [3]
Перформанси на клубот Лига Куп Континентално Вкупно
Сезона Клуб Лига Настапи Голови Настапи Голови Настапи Голови Настапи Голови
Германија Лига DFB-Pokal Европа Вкупно
2016-17 1899 Хофенхајм II Регионална лига Југозапад 35 4 - - 35 4
2017-18 17 3 - - 17 3
2017-18 1899 Хофенхајм Бундеслига 0 0 0 0 1 0 1 0
2017-18 VfL Bochum 2. Бундеслига 0 0 0 0 - 0 0
2018-19 1860 Минхен 3. Лига 0 0 - - 0 0
Вкупно во кариера 52 7 0 0 1 0 53 7

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 „Simon Lorenz“ (German). German Football Association. конс. 9 July 2018. 
  2. 2,0 2,1 „Simon Lorenz“ (German). kicker. конс. 9 July 2018. 
  3. 3,0 3,1 „Simon Lorenz“. worldfootball.net. HEIM:SPIEL. конс. 9 July 2018. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]