Симона Тасева

Од Википедија — слободната енциклопедија

Симона Тасева (р. 14 септември 1994) — македонска фудбалерка, која игра како дефанзивец за прволигашкиот клуб ЖФК Истатов. Била членка на женската репрезентација на Македонија.