Силви Бенд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Силви Бенд
Силви Бенд - Силвана Мучиќ- Плевнеш.jpg
Основни податоци
Роден(а)Скопје
Жанр(ови)поп

Силви Бенд - македонска поп група. Во неа членува брачниот пар Силвана Мучиќ Плевнеш[1] и Влатко Плевнеш.[2][3] Тие заедно ја имаат ќерката Деа.[4]

Дискографија[уреди | уреди извор]

Спотови[уреди | уреди извор]

Спот Година Режисер
Ме полудуваш 2000 -
Сонце по дождот 2003 -
Уште една ноќ 2004 -
Бакнеж како музика 2005 -
Далеку - -
Ако ме љубиш - -
Нова Година - -
Не сакам крај 2010 -
Лето 2012 -
Бакнежи врели 2012 -
Македонија 2015
Само мој 2015
Не лажи ме 2016
Твојте очи Лено 2016
Љубовна приказна 2019

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Muzika.Net.Mk > Изведувачи > Силвана Мучич - Плевнеш (Силви Бенд) > Лична карта“. web.archive.org. 2005-04-26. Посетено на 2020-10-21. no-break space character во |title= во положба 53 (help)
  2. „Muzika.Net.Mk > Изведувачи > Влатко Плевнеш (Силви Бенд) > Лична карта“. web.archive.org. 2005-04-26. Посетено на 2020-10-21. no-break space character во |title= во положба 44 (help)
  3. Администратор. „Силви бенд - „Ангели ме носат". www.publicitet.mk. Посетено на 2020-09-28.
  4. „ФОТО: Еве како изгледа „зетот" на Силви Бенд“. zase.mk. Посетено на 2020-09-28.