Прејди на содржината

Силвио Хајневетер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Хајневетер во 2024 година

Силвио Хајневетер (роден на 21 октомври 1984) е германски ракометар на Фуксе Берлин и германската репрезентација.[1] [2]

Учествувал на Светското првенство во ракомет во 2019 година.[3] Најчесто во игра влегува како замена на првиот голман на репрезентацијата Андреас Волф.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Silvio Heinevetter“. eurohandball.com. Архивирано од изворникот на 2014-09-22. Посетено на 12 January 2014.
  2. DHB profile
  3. 2019 World Men's Handball Championship roster