Силвино Берчелино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Серија А 1965-66 - Јувентус против Наполи - Берчелино II, Бандони, Меничели
Берчелино II постигнува пенал за Јувентус во 1966 година

Силвино Берселино (роден на 31 јануари 1946 година) - пензиониран италијански фудбалер кој играл како напаѓач.

Тој, исто така, бил наречен Берчелино II за да го разликува од неговиот брат Џанкарло Берчелино, исто така фудбалер. Неговиот татко Тересио Берчелино исто така професионално играл фудбал.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]