Прејди на содржината

Сила на филипинските маси

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сила на филипинските маси
Pwersa ng Masang Pilipino
Претседавач Јозеф Естрада
Претседател Џингој Естрада
Главен раководител Јозеф Естрада
Генерален секретар Јозеф Виктор Ехеркито
Основана 1991
Политичка идеологија Популизам
Политичка позиција Центар лево
Меѓународно здружение нема
Бои портокалова и сина
Портал [1] [2]
Поврзано Политика на Филипините

Список на партии

Сила на филипинските маси (филипински: Pwersa ng Masang Pilipino; поранешното име беше Partido ng Masang Pilipino (Партија на филипинските маси)) — популистичка политичка партија на Филипините. Таа е партија на поранешниот филипински претседател Јозеф Естрада.

Предлошка:Политика наФилипините