Сергеj Тетјухин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Медали
одбојка
Натпреварувач за  Русија
Олимписки игри
Сребро Сиднеј 2000 одбојка
Бронза Атина 2004 одбојка
Бронза Пекинг 2008 одбојка
Злато Лондон 2012 осбојка
Светски првенства
Сребро 2007 одбојка
Европски првенства
Сребро 2007 осбојка

Сергеj Јуриевич Тетјухин (руски: Сергей Юрьевич Тетюхин, роден на 25 септември 1975) е руски одбојкар.

Тој е роден во Фергана.