Сергеј Косилов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светски Кану Спринт Шампионати

Бронза 2006 Шегед
K-4 200 m

Сергеј Косилов — руски кану-спринтер кој се натпреварува од доцните 2000-ти. Тој освои бронзен медал во дисциплината К-4 200 метри на 2006 ИКФ Светските Кану Спринт Шампионати.

Наводи[уреди | уреди извор]