Сергеј Гранкин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сергеј Гранкин
Лични податоци
Роден(а)21 јануари 1985

Сергеј Гранкин (руски: Сергей Юрьевич Гранкин, роден на 21 јануари 1985) — руски одбојкар.

Тој е роден во Кисловодск.

Учествувал за Националниот тим на Русија на Летните олимписки игри во 2008 година каде освоил бронзен медал.