Сергеј Биков

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сергеј Биков
Сергей Владимирович Быков
Позицијаплејмејкер
Висинам
Тежинакг
ЛигаРКЛ
Евролига
ЕкипаКК ЦСКА Москва
Роденфевруари 26 1983 (1983-02-26) (38 г.)
Новодвинск, СССР
НационалностРусин
Проф. кариера2000–
Репрезентација

Сергеј Биков (руски: Сергей Владимирович Быков, роден на 26 февруари 1983 во Архангелска област) — руски кошаркар кој во моментот настапува за екипата на КК ЦСКА Москва на позиција плејмејкер.