Селце

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Селце (појаснување))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Селце означува деминутивна форма на именката село. Како топоним се сретнува за:

Села во Македонија
Села во Егејска Македонија
  • Селце во Населичко, Егејска Македонија, денес во Грција
Археолошки локалитети
  • Селце во селото Брждани, Кичевско