Секс на плажа (коктел)

Од Википедија — слободната енциклопедија
A cartoon centipede reads books and types on a laptop.
Sex on the Beach (Секс на Плажа) според МАБ (Меѓународата Асоцијација на Бармени).

Секс на плажа (англиски: Sex on The Beach) — коктел што го има во многу вариjанти. Најглавните две се:

Поврзано[уреди | уреди извор]