Секојдневие (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Секојдневие - (англиски: Every Day) американски филм, во режија на Ричард Левин. Главните улоги ги играат: Хелен Хант и Лив Шрајбер.

Содржина[уреди | уреди извор]

Едно семејство од Њујорк е на чекор од распаѓање, борејќи се со неочекувани животни проблеми. Нед е писател на сценарија за телевизиски филмови. Тој е загрижен за синот-хомосексуалец, а сопругата Џени му помага на нејзиниот болен татко кој премногу пие. Во меѓувреме, притисокот на работата ги зближува Нед и неговата привлечна колешка Робин.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Секојдневие“, Антена, број 893, 7.8.2015, стр. 27.