Себастијан Шиндцилорц

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Себастијан Шиндцилорц
Лични податоци
Роден на 21 јануари 1979 (1979-01-21) (41 г.)
Роден во Крапковице, Полска
Висина &100000000000001820000001,82 м
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Волфсбург
Број 32
Младинска кариера
ВФЛ Бохум
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1998–2003 Бохум 136 (10)
2003-2006 Келн 50 (0)
2006 Старт 5 (0)
2007-2008 Левадијакос 22 (0)
2008–2013 Волфсбург II 63 (4)
2008–2013 Волфсбург 8 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 17 јануари 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 јануари 2012
Шиндцилорц со сопругата Евелина

Себастијан Шиндцилорц (роден на 21 јануари 1979 во Крапковице, Шлеска) — поранешен германски фудбалер, играч од средниот ред.