Светска извидничка смотра

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Македонски контингент на 21. Светска извидничка смотра, Велика Британија, 2007

Светската извидничка смотра е извидничка смотра на Светската организација на извидничкото движење, на која вообичаено присуствуваат неколку десетици илјади извидници од целиот свет, на возраст од 14 до 17 години.