Свети Севастијан (Тицијан, Ермитаж)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Свети Севастијан
Творец Тицијан
Година 1570 – 1572
Димензии 212 см × 116 см
Место Ермитаж, Санкт Петерсбург

Свети Севастијан ― слика од 1570-72 година на Свети Севастијан од Тицијан, сега во Музејот Ермитаж во Санкт Петербург.