Свети Вартоломеј (Рембрант)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Свети Вартоломеј
Творец Рембрант
Година 1657 (1657)
Место Музеј на уметност „Тимкен“, Сан Диего, Калифорнија, Соединетите Држави

Свети Вартоломејслика во масло на платно од 1657 година од Рембрант.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Saint Bartholomew“. Музеј на уметност „Тимкен“. Посетено на 11 јануари 2022.

 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]