Свети Александар Невски (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Светец[уреди | уреди извор]

Цркви[уреди | уреди извор]

Русија[уреди | уреди извор]

Александар Невски

Останатиот свет[уреди | уреди извор]

Катедрали[уреди | уреди извор]

Манастири[уреди | уреди извор]