Света Софија (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Света Софија може да се однесува на :

Света Софија, што значи Црква на Пресветата Мудрост, е име на голем број на цркви :