Сашка Река

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сашка Река
ЗемјаМакедонија Македонија
Слив
Главен изворОсогово

Сашка — река која се наоѓа на планината Осогово, источно од селото Саса и североисточно од Кочани, притока на реката Каменица.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]