Саукешти

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Саукешти
Општина
Саукешти се наоѓа во Романија
Саукешти
Координати: 46°37′ СГШ 26°56′ ИГД / 
Држава  Романија
Округ Бакау
Население (2002)[1] 4.081
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Саукешти (романски: Săuceşti) е општина во округот Бакау во Романија, во која живее 4.081 жител.

Наводи[уреди | уреди извор]