Сара Цветановска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сара Цветановска
Сара Цветановска.jpg
Лични податоци
Име и презиме Сара Цветановска
Роден(а) 19 август 2002
Куманово, Република Македонија
Националност Македонија Македонка
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина 1,69 см
Тежина 81 кг
Клупски податоци
Тековен клуб ЖРК Куманово
Број 72
Сениорски клубови
ЖРК Куманово

Сара Цветановска (19 август 2002, Куманово) – македонска ракометарка.

Кариера[уреди | уреди извор]

Цветановска е ракометарка на Женскиот ракометен клуб Куманово, каде настапува во сениорскиот состав.