Сара Ристовска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сара Ристовска
Лични податоци
Роден(а) 9 септември 1996 (1996-09-09) (26 г.)
Скопје, Македонија
Националност Македонија Македонија
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина 1.78 м (5 ст 10 ин)
Позиција десно крило
Клупски податоци
Тековен клуб Крим Крим
Број 91
Сениорски клубови
2014-2015
2015-2018
2018-
Металург Металург
ЖРК Вардар Вардар
Крим Крим
Репрезентација
  Македонија Македонија

Сара Ристовска (родена на 9 септември 1996) — македонска ракометарка, десно крило на Крим и на македонската женската ракометна репрезентација.