Сара Рамирес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сара Рамирес
Срцевата вистина Модно шоу, 2008
ЗанимањеАктерка
Мреж. местоhttp://www.sararamirez.com/

Сара Рамирес (шпански: Sara Ramírez) (родена 31 август 1975) е мексиканско-американска глумица и пејачка. Таа е добитник на Тони награда од 2005 за Најдобра изведба на глумица во мјузикл за нејзината улога како Дамата од езерото во Монти Пајтоновиот Спемалот и е член на глумечката екипа на Вовед во анатомија.