Сара Рамирез

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Сара Рамирез
Sara Ramírez3.jpg
Срцевата вистина Модно шоу, 2008
Роден(а) 31 август 1975 (1975-08-31) (воз. 40 г.)
Мазатлан, Синалоа, Мексико
Занимање Актерка
Официјална веб-страна

Сара Рамирез (шпански: Sara Ramírez) (родена 31 август 1975) е мексичко-американска глумица и пејачка. Таа е добитник на Тони награда од 2005 за Најдобра изведба на актерка во мјузикл за нејзината улога како Дамата од езерото во Монти Пајтоновиот Спемалот и е член на актерската екипа на Вовед во анатомија.