Сара Мејс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сара Костадиновска
Основни податоци
Роден(а)20 октомври 1990, Скопје
Жанр(ови)поп
Занимање/њапејачка

Сара Мејс (р. 20 октомври 1990 во Скопје) е македонска поп пејачка.

Дискографија[уреди | уреди извор]

Спотови[уреди | уреди извор]

Спот Година Режисер
Сон 2012 Владимир Дади Ивановски,Нена Зафировска
Намбареја 2014 Дарко Мораитов
Пеперутки 2015 Горан Костадинов
Немам пари 2017 Горан Костадинов
Небо 2017 AleXanDeR Принц
Лажев 2017 Ѓорѓи Вацев,Пеце Здравковски
Црна капина 2018
Гласот на децата 2018 Оливер Пап
Копито 2019 AleXanDeR Принц

Наводи[уреди | уреди извор]